Door Ed van Berkel op 11 augustus 2015

PvdA-raadsleden bezochten Hoek van Holland

Wat weet de Rotterdamse gemeenteraad over de bijzondere plaats van Hoekse badje in onze samenleving? En van de overlast van vrachtwagens aan De Kulk? Om nog maar niet te spreken over de Hoekse Lijn en onze wensen op recreatief gebied. En toch wordt er in Rotterdam over beslist.

PvdA 1
Rondje Hoek van Holland
Daarom deed PvdA’er Ineke Vos afgelopen week met twee R’damse PvdA-gemeenteraadsleden een Rondje Hoek van Holland. Samen met Barbara Kathman  en Co Engberts ging Ineke o.a. langs bij het zwembad. Daar legde Wilco Verhoorn uit waarom het Hoekse badje zo belangrijk is voor onze inwoners. ‘Voor veel Hoekenees een onmisbaar iets. Wie heeft er niet gezwommen?!’

PvdA 2

Overlast De Kulk
Verder werd er gestopt bij De Kulk en werd er gesproken over de overlast door daar bivakkerende vrachtwagenchauffeurs. ‘De regelgeving roept nog steeds vragen op en dat maakt ook de handhaving lastiger. ’De problemen zijn nog zeker niet opgelost en nog steeds zorgen zwerfvuil en achtergelaten etensresten voor ergernis bij de ondernemers. ‘Hier moet op korte termijn een oplossing voor gevonden worden’, vond ook Barbara Kathman.

Recreatie
pvda3
Ook het RockArt-museum en de strandveiligheid stonden op het programma  Het museum wil graag groeien, maar wat voor positieve rol kan de gemeente daarbij spelen? Ineke Vos wil RockArt graag voor ons dorp behouden, de Rotterdamse PvdA’ers konden zich daar wel wat bij voorstellen.

Voor Vos moet er op het strand meer gelet worden op regelgeving en handhaving. ‘Het is bizar dat er doorgangen versperd worden door fietsen en dat er steeds meer gefietst wordt over de steltonplaten. Ook het gebruik van glas op het strand is verboden, maar hoeveel scherven zijn er niet terug te vinden in het zand?’ Het zou goed zijn als er een duidelijk beleid komt voor de openbare ruimtes in Hoek van Holland. Waar zijn overigens die handige Nijntjespalen gebleven?’

Hoekse Lijn
Tijdens de rondleiding kwam ook de Hoekse Lijn ter sprake. ‘Niet alleen de aanleg van de lightrail is belangrijk, ook de ontsluiting van de woonwijk Strandweg-Zuid is van belang. De bewoners daar moeten ook een goed verkeersplan voor de wijk hebben.’ Ineke verwees dan ook nog naar de onlangs verstuurde brief hierover van de gebiedscommissie. ‘Een nuttige dag’, vond het Rotterdamse bezoek. ‘En de informatie zal zeker een rol gaan spelen bij onze besluitvorming’, aldus Barbara Kathman en Co Engberts.

Foto’s Ineke Vos

Ed van Berkel

Ed van Berkel

Ik ben getrouwd, heb drie kinderen (Arthur, Roselinde en Marco) en twee kleinkinderen (Chelsey en Lovis). Als lid van de Commissie Welzijn (deelgemeente HvH) hield ik me zo’n twintig jaar bezig met onderwijs, cultuur en zorg in ons dorp. Verder zat ik in het bestuur van PvdA-HvH. Momenteel beheer ik alleen nog onze website. Officieel ben

Meer over Ed van Berkel